?

Log in

No account? Create an account

Предыдущая запись | Следующая записьУ буремні часи сьогодення, коли як ніколи часто та влучно звучать слова Олександра Довженка "Україна у вогні", наша країна переживає піднесення гідності, відданості, патріотичності і неабиякої любові до власної культури й історії. Чи могли б ми колись подумати, що нам доведеться відстоювати саме поняття "історія"? Що хтось чужий, але зацікавлений, переписуватиме її на свій лад. Так, як їм - зручніше. Що доведеться пояснювати чому ми, цивілізовані люди, беремо в руки примітивні приладдя і йдемо на площу проти озброєних бійців відстоювати власне право на майбутнє. Чому для нас питання свободи й незалежності таке болюче й важливе. Саме зараз вистрілив художній фільм Олеса Саніна "Поводир, або Квіти мають очі", адже наразі головна тема стрічки як ніколи актуальна для наших громадян. Він не тільки допоміг нам пригадати важкі часи репресій й диктату, коли наші прадіди боролися за свою історію, але й дав нам інструмент, за допомогою якого ми отримали змогу пояснити всьому світові "чому". Чому саме так: завзято, вперто, наполегливо і неоціненно дорого - ціною сотень, тисяч життів.

Дуже глибока, сильна, емоційно насичена стрічка українського режисера "Поводир" залишає слід у душі кожного, хто її переглядає. Не дарма її висунуто на найпрестижнішу премію "Оскар", адже це новий рівень українського кіно. Досягти в роботі максимального ефекту при мінімальному фінансуванні - ще одна риса, притаманна нашій людині. Ми звикли бути обмеженими, але не звикли бути пригніченими, саме тому робимо все, щоб досягти мети, попри труднощі й перешкоджання. Як результат - прекрасна картина з чудовими акторами, кожний з яких вклав у стрічку душу і свій талант.

Історія пригнічення кобзарів, які несли в народ українську культуру, втілена за участю дійсно сліпих людей, зокрема й бандуристів. Головну роль, американського хлопчика, привезеного до Радянського Союзу батьком-американцем, зіграв Антон Святослав Грін - хлопчик із Детройту, який має українське коріння і з двох років приїздить до України, знає нашу мову і говорить з акцентом.

На фото Антон з Олесем СанінимРоль головного злодія фільму, чекіста, зіграв Олександр Кобзар. Дуже красномовне прізвище для такого фільму, чи не так?А роль сліпого кобзаря Івана Кочерги зіграв актор театру та кіно Станіслав Боклан, для якого були замовлені спеціальні лінзи, в яких він нічого не бачив. Уявляєте собі, як воно, раптом стати сліпим і виконувати свою роботу наосліп?А от акторку і співачку Ольгу Левицьку втілила українська джазова співачка Джамала, для якої ця роль у кіно стала дебютною.

Українці сьогодні завдячують своїми традиціями та культурою власним прадідам, які вибороли дня нас право говорити нашою мовою, жити на своїй землі і бути повноправною нацією. Фільм "Поводир" нагадав нам про те, якою ціною для нас здобувалося це право, і ще більше надихнув на подальшу боротьбу за світле майбутнє для тепер вже наших нащадків. Серед творчих людей кажуть, що кожен творець має йти на крок поперед часу і відчувати теми, які будуть актуальними для аудиторії завтра. Олесь Санін зумів зазирнути у майбутнє через минуле і зняти як ніколи актуальний для сьогодення фільм, хоча розпочав роботу над ним ще десять років тому.Мене було запрошено до кінотеатру "Оскар" у ТРЦ "Гуллівер" на прес-показ фільму з подальшою прес-конференцією за участю творчої групи, де режисер, актори й продюсери розповідали про шлях, який вони пройшли, для створення стрічки. І з годинної бесіди з пресою мені найбільше запам’ятався момент, коли журналіст задав Антонові Гріну запитання, а він відповів: "Перепрошую, але я не розумію російської". Зала аплодувала. Хоча майже кожен у цій залі говорить російською і ще вчора відреагувала б на цю репліку як на природну реакцію іноземної людини, яка почула незнайому мову. Це не говорить про те, що українці проти російської, це доводить, що ми нарешті почали цінувати ВЛАСНУ культуру! Але чому для цього нам щоразу треба пройти через війну?

Я дуже сподіваюся, що фільм "Поводир, або Квіти мають очі" стане для українців тим нагадуванням, яке не дасть знову забути ціну, сплачену за право бути українцем.

Комментарии

( 2 Перла — Блеснуть умом )
(Удалённый комментарий)
katyona_ks
14 ноя, 2014 17:54 (UTC)
Є про телевізійну - вийде велика чотиригодинна версія, яка буде практично іншим фільмом, тому на показ у кінотеатр радила б сходити - так можна буде подивитися обидві версії.
8zelenoglazaya8
17 ноя, 2014 10:05 (UTC)
цікавим є те, що фльм знімався задовго до тих подій, які ми бачимо зараз. але саме зараз він як ніколи актуальний і влучний
( 2 Перла — Блеснуть умом )

Метки

Посмотреть теги страницы

Май 2016
Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

На странице

Разработано LiveJournal.com